Još dve sedmice su ostale do objavljivanja novog studijskog albuma „Riblje čorbe“, pod nazivom „Uzbuna“. Naša najstarija i najuticajnija rok grupa već je snimila spot za naslovnu, ali i „Malograđansku pesmu“ u kojoj je svirao slavni bas gitarista i producent Džon Mekoj. Klip je sniman u beogradskom bioskopu „Roda“ i, po rečima vođe i pevača grupe Bore Đorđevića, dosta je bizaran.
- U publici su, umesto ljudi, bile plastične lutke iz izloga, takozvani manekeni, kao i lutke iz raznih pozorišnih predstava. Mi kidamo dok sviramo na sceni, a oni mrtvi ‘ladni nas, kao, posmatraju. U jednom momentu počinju da mrdaju, ali nijednog trenutka nemaju komunikaciju sa nama, već međusobnu. Uopšte ne obraćaju pažnju na muziku. Na tu vrstu otuđenosti sam hteo da ukažem.
Inače, Džon Mekoj će se sa grupom „Dži end Ti“, u kojoj svira bas i peva, pridružiti „Ribljoj čorbi“ na velikom beogradskom koncertu planiranom za proleće u „Kombank areni“.
Izvor: Novosti
Pročitajte još
Peđa Jovanović mora na operaciju tumora u Beč
Peđa Jovanović mora da operiše tumor
22/12/2025
Saznajte višeDejan Stanković stigao na Marakanu, od danas je ovo njegov novi posao, rekao zbogom Rusiji
Dejan Stanković ponovo trener Crvene zvezde
22/12/2025
Saznajte višeTri godine tuge teške kao olovo: Na današnji dan preminuo je Marinin i Futin sin
Godišnjica smrti Milana Laće Radulovića
22/12/2025
Saznajte višeSvi pričaju o Bekamovima: Da li su Dejvid i Viktorija “otpratili” sina Bruklina ili on njih?
Porodica Bekam u sukobu sa Bruklinom
22/12/2025
Saznajte višeBojan Marović žrtva prevare: Krivična prijava je podneta
Bojan Marović žrtva prevare
22/12/2025
Saznajte više
Komentari (0)