Blizanci Filip i Aleksandar Karađorđević slave rođendan
Princ Filip Karađorđević, koji nosi titulu princ naslednik, drugi je sin Aleksandra Karađorđevića i princeze Marije da Glorije od Orleana i Braganse.
Boško Karanović
Rođen je u amerkičkom gradu Ferfaksu, na današnji dan, pre 43 godine.
Veći deo života proveo je u Engleskoj, a u zvaničnoj biografiji se navodi da je studirao na Londonskom univerzitetu.
Pročitajte Tradicija se uči od malih nogu - Princ Filip sa sinom Stefanom nosi badnjak
Zanimljiv je podatak da princ Filip Karađorđević ima brata blizanca, Aleksandra, koji je neznatno mlađi od njega.
Najstariji brat Petar Karađorđević, rođen je 1980. godine.
I dok se život princa Filipa Karađorđevića odvija pred očima ovdašnje javnosti, njegova braća se retko pojavljuju.
Blizanci su imali identično školovanje. Zajedno su pohađali obdanište u Londonu, a kasnije i osnovnu školu. Aleksandar je 2000. godine maturirao na Kraljevoj školi u Kenterberiju u Engleskoj, a kasnije je diplomirao na Univerzitetu u San Francisku.
U zvaničnim podacima navodi se da je ljubitelj umetnosti, fotografije, muzike i francuskog filma. Takođe, uživa u surfingu i ronjenju, obilasku muzeja, književnosti. Govori engleski, španski i francuski jezik, a usavršava srpski.
Povodom rođendana svojih sinova, Aleksandar Karađorđević uputio je čestitku, uz fotografiju blizanaca nekad i sad.
- Na današnji dan, pre 43 godine, rođeni su moji dragi sinovi Princ Naslednik Filip i Princ Aleksandar. Moja supruga, NjKV Princeza Katarina i ja im želimo srećan rođendan, puno zdravlja, sreće, uspeha i napretka. Živeli!
Pročitajte još
Princ Filip dobio poseban poklon, ne viđa se svaki dan
Princ Filip Karađorđević dobio poseban poklon
10/02/2025
Saznajte višeKejt nikad odlučnija: O ovome više ne želi da se spekuliše u medijima i javnosti
Odluka Kejt Midlton je konačna
08/02/2025
Saznajte višeU kraljevsku porodicu stigla četvrta beba u najvećoj tajnosti!
Porodila se princeza Sofija od Švedske
07/02/2025
Saznajte višeKonačno otkriveno od čega je bolovala Kejt Midlton?
Kejt Midlton bolest je pobedila
05/02/2025
Saznajte višeKatarina Karađorđević uputila apel: Molim sve koji su u prilici da pomognu
Princeza Katarina Karađorđević oglasila se na dan borbe protiv raka
04/02/2025
Saznajte višeNestvarno: Kraljevska beba, jedinstvenog imena, posebna je i po boji kose
Atina Elizabet Rouz, kraljevska beba, posebna je po imenu i boji kose
02/02/2025
Saznajte više
Komentari (0)