Pop pevačica Aleksandra Perović prošle godine je svojim učešćem u rijalitiju "Survivor" dokazala da se odlično snalazi u divljini, ali, naravno, i da ume da se prepusti čarima luksuza i uživanju. Nedavno je sebi dala oduška i otputovala u Nemačku. Sa društvom je boravila u prelepom zamku od istorijskog značaja, smeštenom u blizini Kelna, koji je namenjen svim zaljubljenicima u duh starih vremena.
Zamak „Lerbach“ imućnijim Nemcima je poznat po tome što u prelepom ambijentu nudi izuzetan luksuz minulih vremena. Iako je enterijer restauriran, sav nameštaj je originalan, datira iz vremena nastanka, pre više od jednog veka. Smešten u prirodi, okružen je parkovima i jezerima u kojima nestvarnu sliku stvaraju isključivo crni labudovi. Zamak koji je pripadao buržoaskim porodicama danas ima velelepne apartmane, spa centar, pistu za sletanje helikoptera i čak nudi gastronomsku avanturu sa restoranom koji ima tri „mišelin“ zvezdice.
- Bila sam u mnogim luksuznim hotelima do sada, ali ovo je zaista jedinstven doživljaj. Zamak je u prošlosti pripadao bogatim porodicama, a sada ima nekoliko desetina soba i luksuznih apartmana. Dok sam tamo boravila, poželela sam da se vratim u to romantično vreme, koje su opisano u filmovima i serijama. Saznala sam da je zamak prvobitno izgrađen u četrnaestom veku, a da je potom više puta restauriran i proširivan. Smešten je na privatnom posedu i ima ogroman vrt sa jezerom. Nekadašnje konjušnice su sada adaptirane u sobe, mada je spolja zadržan stari izgled konjušnica. Fasada celog zamka, kao i pomoćnih objekata je originalnog izgleda. Enterijer je potpuno restauriran, ali svi komadi nameštaja su antikviteti. U holu postoje potpuno pohabane kožne garniture koje su namerno zadržaletakav izgled. Čak su i hotelske papuče, koje sam našla pored kreveta, u starinskom ruhu i ne liče na današnje. Imaju izvezeno slovo „A“, pa sam ih ponela za uspomenu - kroz osmeh kaže pevačica, koja je sa posebnim zadovoljstvom uživala u „gastronomskim vratolomijama“ restorana u zamku.
- Restoran ima tri „mišelin“ zvezdice, što je najviša kategorizacija za dobre restorane. Prvi put sam se susrela sa tim specijalnim ophođenjem osoblja prema gostima. Deset etapa zanimljivih zalogaja sam sa velikim uživanjem jela. Hrana na tanjiru je aranžirana poput umetničkog dela. Posebno mi se dopao sladoled od krastavca - kaže Aleksandra koja je uživala u šetnjama parkom i u posmatranju crnih labudova, koji su zaštitni znak ovog zamka.
- Labudovi se slobodno šetaju i gosti ih hrane. Oni doprinose nestvarnoj slici koju uređeni park oko zamka pruža. Zanimljivi su mi bili i prozori u sobi u kojoj sam boravila jer su potpuno okrugli, onakvi kakvi su bili nekada. Ključ od sobe je bio kao iz filmova, veliki, težak, sa „bućkicom“ na kraju.
Piše: Nadežda Jokić
Slične Vesti
Pročitajte još
Udala se Kim Katral (69), mladoženja mlađi 14 godina
Udala se Kim Katral za 14 godina mlađeg inženjera
05/12/2025
Saznajte višeBogdan Diklić presekao, rastanak je bio neminovan
Bogdan Diklić napustio KK Partizan
05/12/2025
Saznajte višeKnez na koncertu okupio pola Beograda, u prvom redu supruga Tatjana i ćerke
Nenad Knežević Knez održao solistički koncert u Sava centru
04/12/2025
Saznajte višeOn je najbolji drug Andrije Miloševića: Nije glumac, ali je u vezi sa njegovom koleginicom
Najbolji drug Andrije Miloševića je muzičar
04/12/2025
Saznajte višeSin Marije Šerifović proslavio 2. rođendan, žurka u znaku omiljenog crtaća
Sin Marije Šerifović proslavio 2. rođendan
04/12/2025
Saznajte višeIma 22 godine i neodoljivo podseća na slavnu majku: Sin Kejt Vinslet krenuo stopama roditelja
Sin Kejt Vinslet sa majkom u javnosti
04/12/2025
Saznajte više

Komentari (0)