Psi generaglno mogu da unesu radost u naš život, a novo istraživanje pokazuje da krznati prijatelji mogu i da poboljšaju ljubavnu vezu, Novo istraživanje je pokazlo da su parovi koji imaju zajedničkog psa srećniji od onih koji nemaju ljubimca.
Oko 60 odsto ispitanika je reklo da se njihova ljubavna veza poboljšala otkako su zajedno uzeli psa. Štaviše, polovina ispitanika dodaje da im zajednička briga o krznatom ljubimcu pomaže da provode više kvalitetnog vremena sa partnerom, navodi Mondo.
Parovi kažu da je za zajedničku brigu o psu potreban timski rad, a 65 odsto njih ističe da je važno i poverenje. A obe stvari su, složićete se, potrebne i da bi veza uspela.
Studija je pokazala i da 43 odsto ispitanika smatra svog partnera seksepilnijim otkako su nabavili psa.
Nisu parovi jedini koji smatraju da pas dobro utiče na njihov ljubavni život – 36 odsto samaca kažu da bi ih potencijalni partner koji ne voli pse potpuno razočarao.
Stručnjak za veze Hejli Kvin ističe da je za zajedničku brigu o psu potreban kompromis i dobra komunikacija.
- Zajednički pas deluje kao mali korak, ali je velika obaveza. Ipak, zajednički kućni ljubimac može da poboljša kvalitet vaše veze. Kada vidite partnera koji pokazuje brigu i saosećanje, to je vrlo privlačno, a kako studija pokazuje, povećava čak i libido - zaključuje ona.
Pročitajte još
Zimska idila koja se ne propušta: Viceroy Kopaonik
Mali je broj onih među nama koji bi zimu nazvali svojim omiljenim godišnjim dobom. Ali ove godine, uz novu ponudu hotela Viceroy Kopaonik, čak i oni koji se sklanjaju od hladnoće otkriće da je zima njihov najdraži period godine
04/12/2025
Saznajte višeZavršen 12. Japansko-srpski filmski festival (JSFF): Proglašeni pobednici u kratkom i dugom metru
Četvorodnevno izdanje 12. Japansko-srpskog filmskog festivala (JSFF) završeno je u Jugoslovenskoj kinoteci svečanom dodelom nagrada u kratkom i dugom metru
03/12/2025
Saznajte višeHumanitarni novogodišnji događaj da decu Prihvatilišta
Agencija Fabrika i ove godine organizuje tradicionalni humanitarni novogodišnji modni događaj za decu Prihvatilišta, koji će biti održan 14. decembra u 19 časova
03/12/2025
Saznajte višeGoran Bregović ekskluzivno u novogodišnjoj noći u Hotelu Grand na Kopaoniku
Spremite se za nesvakidašnji doček Nove godine na vrhu Balkana, uz zvuke truba, ženskih vokala i prepoznatljivih balkanskih melodija Gorana Bregovića, pretvorenih u jedinstveni novogodišnji spektakl u Hotelu Grand
03/12/2025
Saznajte višeA1 Ultra 5G je stigao - jače performanse mreže sada u gradskim centrima i ključnim poslovnim zonama; Try & Buy ponuda dostupna za nove korisnike
03/12/2025
Saznajte višeNa dan kada slavi sinu drugi rođendan: Marija Šerifović zakazala novi koncert
Marija Šerifović zakazala novi koncert
02/12/2025
Saznajte više