Francuski glumac Alen Delon (83) primio je sinoć nagradu za životno delo na filmskom festivalu u Kanu.
Počasnu nagradu "Palme d`Or", Delon je dobio za karijeru dugu šest decenija, a nagradu mu je uručila ćerka Anuška Delon, prenosi Rojters.
- Jedna stvar u vezi koje sam siguran i na koju sam ponosan to je moja karijera. I ova nagrada koja mi je uručena za žvotno delo čini me srećnim, zadovoljnim i ispunjenim - rekao je Delon.
A upravo zbog Delona, koji se tokom svoje vrlo uspešne karijere nije libio da se pohvali kako je znao da šamara žene, a javno je kritikovao i istopolne parove koji žele da usvajaju decu i podupirao krajnje desne političke struje, Kan je ove godine bojkotovala slavna holivudska glumica Salma Hajek (52).
Francuski reditelj Tijeri Fremo (58), ujedno i direktor kultnog festivala u Kanu, negodovanje zbog Delonove Zlatne palme komentarisao je rečima: "Pa ne dajemo mu Nobelovu nagradu za mir!".
- Hvala svima... Svoju karijeru dugujem upravo ženama koje su se borile za mene i omogućile mi da postanem glumac - rekao je između ostalog Alen Delon u Kanu.
Delon je prvi film snimio 1963. godne - to je bio film Lukina Viskontija "Leopard".
Pročitajte još
Sestre Gobović objavile singl „Olivera“, uvod u album „Trag večnosti“
Sestre Gobović predstavile su numeru „Olivera“, objavljenu pod okriljem PGP RTS, kroz koju ispisuju poetsku i muzičku posvetu istorijskoj junakinji, najavljujući album „Trag večnosti“
05/12/2025
Saznajte višeUdala se Kim Katral (69), mladoženja mlađi 14 godina
Udala se Kim Katral za 14 godina mlađeg inženjera
05/12/2025
Saznajte višeBogdan Diklić presekao, rastanak je bio neminovan
Bogdan Diklić napustio KK Partizan
05/12/2025
Saznajte višeKnez na koncertu okupio pola Beograda, u prvom redu supruga Tatjana i ćerke
Nenad Knežević Knez održao solistički koncert u Sava centru
04/12/2025
Saznajte višeOn je najbolji drug Andrije Miloševića: Nije glumac, ali je u vezi sa njegovom koleginicom
Najbolji drug Andrije Miloševića je muzičar
04/12/2025
Saznajte više
