Priznanje, kojim se nagrađuju njegova celokupna muzička karijera i humanitarni rad, biće mu uručeno na narednoj, 58. dodeli Gremi nagrada, u februaru 2016. u Los Anđelesu.
- Privilegija je nagraditi Lajonela Ričija čiji su muzički talenat i filantropija dotakli milione ljudi širom sveta - izjavio je Nil Portnau, direktor Nacionalne akademije diskografskih umetnosti i nauka (NARAS) koja dodeljuje prestižne Gremi nagrade.
- Ovo je najveća počast, dokaz da imam karijeru, da sam preživeo avanturu - rekao je 66-godišnji Riči u izjavi za magazin Rolingstoun.
Slavni muzičar je uplovio u muzičke vode 1960-ih sa grupom "Commodores", da bi 20 godina kasnije započeo solo karijeru. Proslavio se planetarnim hitovima kao što su "Dancing On The Ceiling", "All Night Long" i "Hello".
Među dobitnicima nagrade "MusiCares" su Bob Dilan, Barbra Strejsend, Nil Jang, Brus Springstin, Kerol King i Pol Makartni.
Pročitajte još
Sestre Gobović objavile singl „Olivera“, uvod u album „Trag večnosti“
Sestre Gobović predstavile su numeru „Olivera“, objavljenu pod okriljem PGP RTS, kroz koju ispisuju poetsku i muzičku posvetu istorijskoj junakinji, najavljujući album „Trag večnosti“
05/12/2025
Saznajte višeUdala se Kim Katral (69), mladoženja mlađi 14 godina
Udala se Kim Katral za 14 godina mlađeg inženjera
05/12/2025
Saznajte višeBogdan Diklić presekao, rastanak je bio neminovan
Bogdan Diklić napustio KK Partizan
05/12/2025
Saznajte višeKnez na koncertu okupio pola Beograda, u prvom redu supruga Tatjana i ćerke
Nenad Knežević Knez održao solistički koncert u Sava centru
04/12/2025
Saznajte višeOn je najbolji drug Andrije Miloševića: Nije glumac, ali je u vezi sa njegovom koleginicom
Najbolji drug Andrije Miloševića je muzičar
04/12/2025
Saznajte više

Komentari (0)