Holivudska diva Merilin Monro bila je jedan od prvih slavnih boraca za ljudska prava.
Ovih dana internetom kruži priča o tome kako je svojevremeno svojim imenom i čašću branila kraljicu džez muzike Elu Ficdžerald.
Naime, pedesetih godina prošlog veka Eli nije bilo dozvoljeno da nastupa u tada najpoznatijem holivudskom noćnom klubu "Mokambo", naravno zbog boje kože. Međutim, Merilin je bila njen veliki obožavalac.
Kada je čula da joj je zabranjeno da tamo peva, pozvala je vlasnika kluba i obećala mu da će, ako angažuje Elu, i ona dolaziti svake večeri da je sluša. A pojavljivanje Merilin Monro podrazumevalo je neverovatnu medijsku pažnju. Uskoro je džez legenda počela da nastupa u "Mokambu", a Merlinka je održala obećanje i svake večeri sedela za stolom ispred bine.
- Posle tog angažmana više nisam morala da pevam u malim klubovima. Merilin je bila neobična žena. Uvek ispred svog vremena. A nikad nije bila svesna toga – izjavila je Ela jednom prilikom.
Pročitajte još
Ilda Šaulić objavila novi album: Marko Đurovski je kriv za sve! Ovo sam sasvim drugačija ja!
Ilda Šaulić objavila novi album "Novo doba"
19/12/2025
Saznajte višeDragan Džajić o stanju supruge Branke: Onesvestila se sinoć, noć je provela u bolnici
Dragan Džajić o stanju supruge Branke
19/12/2025
Saznajte višeČestitamo! Una i Stevan Piale čekaju treće dete
Una i Stevan Piale čekaju treće dete
19/12/2025
Saznajte višeAnđelkina novogodišnja dekoracija spremna! Jakša, Čarna i Boža imaju najlepšu jelku u kraju
Novogodišnja dekoracija Anđelke Stević Žugić ostavlja bez daha
19/12/2025
Saznajte više
Komentari (0)