Pre nešto više od sedam godina, 15. januara 2009. godine, jedan američki putnički avion prisilno je prizemljen u njujoršku zaleđenu reku Hadson nakon što je jato ptica završilo u njegovim motorima koji su zbog toga otkazali.
Pilot aviona, kapetan Čelsi B. Sali Salenberger, odmah je postao heroj koji je spasao živote 155 putnika.
Taj događaj, koji istorija pamti i kao čudo na reci Hadson, u međeuvremenu je ekranizovan. Premijera filma "Sully" zakazana je za 9. septembra, a glavnu ulogu će igrati Tom Henks dok je film režirao i producirao Klint Istvud.
Ipak, kako se dobro vidi iz prvog trejlera, pilotov život nakon tog događaja nije ostao isti. Naprotiv, stalni pritisci medija kojima je bio izložen odrazili su se negativno na njegov privatni život, a nije mu pomogla ni činjenica što su kasnija istraživanja pokazala da je mogao da se vrati na aerodrom, što bi bila mnogo manje rizična opcija.
Radnja filma bazira se na pilotovoj autobiografiji, a u filmu će se, osim Henksa, pojaviti i Aron Ekhart i Lora Lini. Ipak, skoro je sigurno da će Henks zaseniti svoje kolege.
Pročitajte još
Neutešna Ceca Bojković oglasila se povodom smrti supruga: Ni sama ne znam...
Oglasila se Ceca Bojković povodom smrti supruga
17/03/2025
Saznajte višeTuga: Preminuo suprug Cece Bojković
Preminuo suprug Cece Bojković od posledica respiratorne infekcije
17/03/2025
Saznajte višeIsidora deo srca zauvek ispraća, mlađoj sestri posvetila objavu, tuga, evo i kada je sahrana
Sahrana ćerke Buleta Goncića biće na Novom groblju
17/03/2025
Saznajte višeJovana nema od bola, Željko potvrdio najcrnje vesti: Čekali smo da se vratiš...
Jovana i Željko neutešni
17/03/2025
Saznajte više
Komentari (0)