U svojoj knjizi "Orijentalna dijagnoza" poznati zagovornik makrobiotičke prehrane Mičio Kuši tvrdi da boja koža može da odražava kako naše navike tako i zdravstveno stanje
Brojni zagovornici zdravog života tvrde da je koža „treće plućno krilo" zbog čega je važno da bude zdrava i čista. U svojoj knjizi "Orijentalna dijagnoza" poznati zagovornik makrobiotičke prehrane Mičio Kuši tvrdi da boja koža može da pokaže naše zdravstveno stanje i navike.
Normalna koža je, kaže Kuši, ružičasta i meka, crvena ukazuje na višak brze hrane u ishrani kao i na eventualne plućne tegobe.
Žućkasta nijansa tena ukazuje da unosimo previše jaja, mesa i šargarepe, a može i da bude simptom tegoba sa žuči. Bela koža može biti posledica pojačanog unosa mesa i soli a signal je i mogućih problema sa krvotokom i limfotokom.
Plavičasta i zelenkasta nijansa tena, kao i smeđi ton pokazuju da se preteruje sa stimulansima i lekovima a upućuju i na probleme sa varenjem i cirkulacijom.
Izvor: Sensa
Foto: freedigitalphotos.net
Pročitajte još
Udala se Žizel Bundšen, intimno venčanje u porodičnom domu
Udala se Žizel Bundšen za dugogodišnjeg partnera
20/12/2025
Saznajte višeStrahinja Uhrin punoletan! Sanja Marinković objavila porodičnu fotografiju: Nas troje
Strahinja Uhrin proslavio punolestvo
20/12/2025
Saznajte višeSergej i Kristina Ćetković ovako slave krsnu slavu, niko ne sedi za stolom
Sergej i Kristina Ćetković slave Svetog Nikolu
20/12/2025
Saznajte višeŽeljko Joksimović oduševio! Premijera večeras u 20:12h
Željko Joksimović snimio duet sa Sašom Matićem
20/12/2025
Saznajte višeKome, ako ne njoj? Tamari Grujić dodeljena nagrada, bravo!
Tamara Grujić dobila nagradu za filantropiju
19/12/2025
Saznajte više

Komentari (0)