Popularna glumica govori o velikoj ulozi koju igra u seriji "Koreni", saradnji sa Žarkom Lauševićem, Igorom Đorđevićem i Nenadom Jezdićem, kao i o tome koliko joj nedostaju ćerke kada snima van Beograda
U rustičnim selima Gornji Račnik i Bagrdan, nedaleko od Jagodine, Sloboda Mićalović već pet nedelja snima seriju "Koreni" po istoimenom romanu Dobrice Ćosića.
- Zahvalno je za svakog glumca kad tumači lik iz literature. Simka je jedinstvena žena u srpskoj književnosti, kompleksna i slojevita. Uloga mi je došla u pravom trenutku kad je u pitanju moja glumačka zrelost. "Koreni" su san svakog glumca. Kad izgovorimo te rečenice, ne prestajemo da se divimo tim replikama. Potrebni su maksimalni angažman i pokriće. Kamera je surova i vidi laž - kaže Sloboda.
Kako ste doživeli lik Sinke?
- Simka je svedok jedne porodične nesreće i gašenja loze Katića. Ona uspeva, kao što Ćosić kaže, da pronađe način da im se loza ne ugasi. Velika je stvar što se RTS potrudio da podrži jedan skup projekat. Danas se gubi osećaj za lepo, estetiku, osećaj za moral, a oni se bore da opstanemo kao nacija. Bez kulture i obrazovanja nema nam mrdanja.
Možete li da napravite poređenje između Simke i žene koju ste tumačili u seriji "Čizmaši"?
- Priče povezuje samo kvalitet. "Koreni" su nešto drugo i veće.
Kakve sličnosti postoje između Simke i žene danas? Da li to je što je uradila vidite kao prevaru?
- Žena je u to vreme čuvala porodicu i pokušavala da očuva kuću, a tako je i danas. Kad žena izađe iz kuće, sve se raspada. Nismo mi beskrajno sposobne, nego nam je priroda takva da se snalazimo. Simka je ispravno postupila. To što je uradila nije bila prevara.
Pročitajte još
Udala se Kim Katral (69), mladoženja mlađi 14 godina
Udala se Kim Katral za 14 godina mlađeg inženjera
05/12/2025
Saznajte višeBogdan Diklić presekao, rastanak je bio neminovan
Bogdan Diklić napustio KK Partizan
05/12/2025
Saznajte višeKnez na koncertu okupio pola Beograda, u prvom redu supruga Tatjana i ćerke
Nenad Knežević Knez održao solistički koncert u Sava centru
04/12/2025
Saznajte višeOn je najbolji drug Andrije Miloševića: Nije glumac, ali je u vezi sa njegovom koleginicom
Najbolji drug Andrije Miloševića je muzičar
04/12/2025
Saznajte višeSin Marije Šerifović proslavio 2. rođendan, žurka u znaku omiljenog crtaća
Sin Marije Šerifović proslavio 2. rođendan
04/12/2025
Saznajte višeIma 22 godine i neodoljivo podseća na slavnu majku: Sin Kejt Vinslet krenuo stopama roditelja
Sin Kejt Vinslet sa majkom u javnosti
04/12/2025
Saznajte više