Evergrin diva stare Jugoslavije, Zorana Lola Novaković, koja je pre tri dana preminula u 81. godini života u svom domu u Beogradu, danas u 14 sati kremirana je na Novom groblju.
Poštovaoci Lolinog toplog glasa došli su da se poslednji put oproste od nje i da iskažu poštovanje zbog popularnih kompozicija iz 60-ih i 70-ih godina 20. veka i emotivnih interpretacija pesama kao što su “Ne pali svetla u sumrak”, “Marike“, “Vrati se”, “Neko čeka na mene“, “Ljubi me”, “Voli me sad”, “Posle mene“, “Posle tebe”, “Reka suza”, “Duga topla noć“, koje su voleli da slušaju.
Prema njihovim ocenama, Lola je bila prva dama domaće zabavne muzike, balkanska diva, kraljica evergrina i umetnica nad umetnicima.
To potvrđuje bogat muzički opus dugogodišnje solistkinje Radio Beograda i člana Pozorišta na Terazijama, poput nastupa na “Pesmi Evrovizije” 1962. godine, učestvovanja na brojnim međunarodnim festivalima, muzičkim radio, TV emisijama i filmovima, i više od 50 izdatih albuma.
Od poznatih, muzičku divu su ispratili Rade Marjanović, Tanja Bošković, Žarko Dančuo, Minja Subota i brojni drugi poštovaoci njenog lika i dela.
Pročitajte još
Zdravko Čolić kakvog ne poznajemo, opušten i nasmejan u društvu prijatelja
Zdravko Čolić u društvu prijatelja
17/12/2025
Saznajte više12 godina pričaju da ga izdražava žena: Evo gde je zaposlen Veljko Kuzmančević
Veljko Kuzmančević je kompozitor
17/12/2025
Saznajte višeJoca Stefanović postaje tata! Iva presrećna: Svi smo plakali u kući kada smo ugledali test
Joca Stefanović postaje tata
17/12/2025
Saznajte višePrva fotografija Arie Živojinović, mama Aleksandra zabeležila pravo uživanje u porodičnom domu
Prva fotografija Arie Živojinović, mama zabeležila pravo uživanje u porodičnom domu
17/12/2025
Saznajte više
Komentari (0)