"Kada smo snimali seriju, nismo mislili da će sve ovako izdogađati 40 godina kasnije, ali život je nepredvidiva kategorija", kazao je glumac Branko Cvejić za vreme potpisivanja knjige "Grlom u jagode - 40 godina TV serije" na beogradskom Sajmu knjiga.
On je dodao da mu je uloga Baneta Bumbara obeležila karijeru i da se za vreme snimanja serije trudio da igra najbolje što je mogao.
- Cela ekipa serije je bila svesna da radimo nešto što vredi i što će ostati upamćeno. Karanović je napisao sjajan scenario koji nas je prosto provocirao da damo sve od sebe - kazao je Cvejić.
- Nema sumnje da je bilo dobro biti mlad u Beogradu 60-tih godina prošlog veka - kaže Cvejić napominjući da mu je drago što su taj mladalački entuzijazam uspeli da prenesemo u seriju.
- Sa druge strane serija ne govori o samo o pop kulturi u Beogradu već analizira društvene odnose i proročki najavljuje sve što će nam se dogoditi kasnije - kazao je Cvejić.
Cenjeni glumac naglašava da je film "Jagode u grlu" na efektan način stavio tačku na seriju "Grlom u jagode"
- Karanović je uspeo da slika jedno vreme bez patetike. Kada bi sada snimao film o Banetu Bumbaru i njegovim drugarima morao bi radnju da izmesti u inostranstvo jer nisam siguran ko bi od našeg starog društva iz serije živeo u Srbiji danas.
Pročitajte još
Željko Samardžić ne krije ponos: Velika je stvar da čovek od 70 godina doživi ovo
Željko Samardžić održao prvi od tri zakazana koncerta u Sava centru
15/12/2025
Saznajte višeDom Ljiljane Blagojević sada je u Surduku, napustila je Beograd i mir pronašla u ovoj skromnoj kući
Dom Ljiljane Blagojević daleko je od gradske gužve i buke
14/12/2025
Saznajte višeVanbračni sin Marinka Rokvića priznao: Sve bi bilo drugačije da Slavica nije umešala prste
Vanbračni sin Marinka Rokvića otvorio dušu, ovo je istina o odnosu sa Slavicom
14/12/2025
Saznajte višeSamo dve nedelje pred Novu godinu Aleksandra Prijović oduševila vestima, prelepo!
Aleksandra Prijović sve je potvrdila na svom profilu na Instagramu
14/12/2025
Saznajte višeDžordž Kluni dao obećanje Amal! U Holivudu više ništa neće biti isto
Džordž Kluni ponovo je privukao veliku pažnju javnosti nakon što je otvoreno govorio o pravilu koje ima u braku sa suprugom Amal
14/12/2025
Saznajte višeNekada železnička stanica, danas hotel i restorani: Ovo je kuća Emira Kusturice u Crnoj Gori
Kuća Emira Kusturice pretvorena je u hotel i restorane, pogled na more osvaja odmah
14/12/2025
Saznajte više
Komentari (0)