Amerika je nedavno u tišini i miru obeležavala godišnjicu septembarskog napada na Njujork, ali grad koji nikad ne spava iste večeri je pokazao da šou mora da se nastavi. Nedelja mode uveliko traje, a sinoć je Rikardo Tiši, kreativni direktor kuće “Givenchy”, poslao svojevrsno ljubavno pismo američkoj metropoli, sa posebnom posvetom i osrvtom na dan sećanja na 9/11.
Tiši je uputio pozivnice na hiljadu i dvesta nasumično izabranih adresa vernih fanova francuskog brenda, pa su se tako među svetskim zvezdama koje su, naravno, zauzele prve redove, našli i neki “obični” gosti.
Bili su tu Džulija Roberts, Kim Kardašijan i Kanje Vest, Liv i Stiven Tajler, Irina Šajk, Uma Turman, Amanda Zajfrid, Niki Minaž, Kortni Lou, Dženifer Hadson, Kristina Riči, Erika Badu i mnoga druga slavna imena, a za performans koji je podsetio na tragični događaj iz 2001. godine bila je zadužena umetnica Marina Abramović.
Tiši je iskoristio priliku i za proslavu jubileja, budući da je već deset godina direktor brenda “Givenchy”. Predstavio je jednu romantičnu kolekciju, prepunu filigranski izvezenih haljina, elegantnih kostima, čipkanih kombinezona i bluza, pantalona klasičnog kroja, mekih kimono kaputa i obaveznih cipela na špic, kako za dame, tako i za pripadnike jačeg pola.
Pročitajte još
Zašto nosimo šljokice za Novu godinu?
Zašto nosimo šljokice za Novu godinu? Ako se to nikada niste zapitali, krajnje je vreme
04/12/2025
Saznajte višeBritish Fashion Awards 2025: Naša Roksanda Ilinčić oduševila
British Fashion Awards 2025: Naša Roksanda Ilinčić oduševila
03/12/2025
Saznajte višePet kombinacija koje će vas spasiti u decembru kada ne znate šta da obučete
Pet kombinacija koje će zimu učiniti više nego podnošljivom i trendi
01/12/2025
Saznajte višeKraljica reciklaže: Leticiji je ovo omiljeni zimski komad u garderoberu, nosi ga 14. put
Kraljica Leticija obožava ovaj komad garderobe
28/11/2025
Saznajte višeNajbolje haljine za doček 2026. godine, zasenićete sve
Najbolje haljine za doček 2026. godine. ne zna se koja je lepša
28/11/2025
Saznajte višePočinje BLACK FRIDAY runda u FASHION COMPANY prodavnicama u Srbiji
Najveća shopping groznica godine stiže u Srbiju – Black Friday runda u Fashion Company radnjama počinje u četvrtak, 27. novembra i trajaće do nedelje, 30. novembra.
27/11/2025
Saznajte više

Komentari (0)