Tamara Todevska je predstavila Makedoniju na Evrosongu u Izraelu i prošla veoma zapaženo i kaže da je odatle ponela nezaboravno iskustvo
Makedonska pevačica Tamara Todevska koja je na Evroviziji umalo odnela pobedu glasovima stručnog žirija, nekoliko dana nakon završetka takmičenja za Telegraf komentariše kako joj je bilo tokom glasanja, kako doživljava toliku podršku koju je dobila za pesmu "Proud", ali i to što makedonski stručni žiri srpskoj predstavnici Neveni Božović nije dao nijedan poen.
Evrovizija je završena pre samo nekoliko dana. Kakvi su utisci sada kada je sve prošlo?
- Ovo je bilo najneverovatnije putovanje u mom životu. Nastupiti na sceni Evrovizije i primiti toliko ljubavi i podrške je nešto što zaista nikada neću zaboraviti.
Kada je završeno glasanje stručnog žirija imali ste dobru poziciju. Šta vam se tada motalo po glavi?
- Nisam mogla da verujem šta se dešava. Pogledala sam svoj tim i zapitala se: "Društvo, šta se ovo dešava, da li je ovo stvarno?". Svi smo bili toliko uzbuđeni.
Kako komentarišete to što stručni žiri iz Makedonije Neveni Božović, tačnije Srbiji, nije dao nijedan poen?
- Volim Neveninu pesmu i bila je neverovatna na sceni. Iako nisam bila uključena u glasanje žirija niti sam znala za koga su glasali, želela bih da se izvinim zbog ove nepravde. Nevena je zaslužila bodove od našeg žirija.
Šta je ono najupečatljivije, što će vas ceo život podsećati na ESC?
- Moj neverovatan tim. Iza uspeha pesme "Proud" stoji timski rad, svi smo verovali u pesmu i toliko se trudili da sve bude kako treba.
Ko vam je tokom glasanja davao najveću podršku?
- Telefon mi se usijao! Svi su zvali, ali imala sam oko sebe svoj tim i u tim trenucima bili smo jedni drugima najveća pordrška.
Da li su vas razočarali glasovi publike?
- Ne. Nikako! Bila sam veoma zadovoljna svime, i još uvek sam. Zauvek ću biti zahvalna za tu predivnu noć.
Kako su vaši najbliži reagovali na plasman?
- Bili su presrećni. Svi su verovali da ćemo dobro proći, ali niko nije mogao ni da pretpostavi da ćemo toliko puta dobiti maksimalnih 12 poena.
Tokom finalne večeri na društvenim mrežama podržale su vas mnoge kolege. Neke od njih su Ceca Ražnatović, Željko Joksimović, Jelena Karleuša... Kakav je osećaj kada vas podrže uspešne kolege?
- Neizmerno sam PONOSNA i zahvalna. Hvala vam još jednom na podršci, to mi najviše znači.
Šta nakon Evrovizije?
- Svetska dominacija. (smeh)
Slične Vesti
Pročitajte još
Znate li koliko godina ima Viki Miljković? Danas joj je rođendan, a slavlje je duplo
Rođendan Viki Miljković je danas
18/12/2025
Saznajte višeKo želi može da čestita: Bivša supruga Dženana Lončarevića ne krije ponos, dugo je čekala ovaj dan
Sin Dženana Lončarevića završio fakultet
18/12/2025
Saznajte višeBiljana Ristić se vratila u Beograd, u osmoj decenije lepša je nego što je pamtimo
Biljana Ristić ponovo u Beogradu
18/12/2025
Saznajte višePraznični dom Lene Kovačević kao iz bajke: Spoj luksuza i novogodišnjeg duha
Dom Lene Kovačević oduševio
18/12/2025
Saznajte višeZdravko Čolić kakvog ne poznajemo, opušten i nasmejan u društvu prijatelja
Zdravko Čolić u društvu prijatelja
17/12/2025
Saznajte više
