Uloga Tirketa u Montevideu bila je namenjena drugom glumcu
“Montevideo, Bog te video”, rediteljski prvenac Dragana Bjelogrlića, premijerno je prikazan 2010. godine. U međuvremenu je dobio i nastavak, pretočen je u seriju, a svako reprizno emitovanje iznova je privlačilo novu publiku.
Antonio Ahel/ATAImages
Film o uspehu reprezentacije Kraljevine Jugoslavije na Svetskom fudbalskom prvenstvu u Urugvaju 1930. godine, predstavio je novu generaciju mladih glumaca, na čijem je čelu bio Miloš Biković.
Danas jedna od naših najvećih filmskih zvezda, javnosti se predstavila kao Aleksandar Tirnanić Tirke.
Pročitajte Niže uloge, uživa u očinstvu, a sada i ovo - Miloš Biković ne krije ponos
Ipak, malo je poznato da je ta uloga prvobitno bila namenjena drugom glumcu.
Prvi izbor reditelja bio je, zapravo, Marko Janketić, ali je on odbio poziv.
- Odbio sam, ne zato što mi se nije dopala uloga, nego zato što sam već prihvatio da igram jednu ulogu u Ateljeu 212, u pozorišnoj predstavi “Prljave ruke”. Istina, nisam napravio dobru ulogu u toj predstavi, ali mislim da je bilo najbolje što sam izabrao taj put. Ta vrsta principijelnoti moje, da sam prihvatio jednu ulogu, pa vratio da bi prihvatio drugu je nešto što se tiče moje etike – rekao je Marko u emisiji “TV lica kao sav normalan svet”.
Ata Images/Antonio Ahel
- Milim da je Miloš Biković tu ulogu mnogo bolje odigrao nego što bih ja učinio – dodao je.
Kako je rekao, kokcice su se složile baš onako kako je trebalo da bude.
- Nikada se nisam pokajao zbog te odluke. Ja obožavam moju sudbinu i nikada je ne bih menjao ni za jednu drugu. Baš ova sudbina meni treba. Sve što mi se događalo u životu je baš onako kako treba da bude – zaključio je Marko Janketić.
Slične Vesti
Miloš Biković nije trebalo da igra Tirketa, već OVAJ glumac, odbio je
Miloš Biković nije trebalo da glumi Tirketa
13/01/2025
Saznajte višePročitajte još
Udala se Kim Katral (69), mladoženja mlađi 14 godina
Udala se Kim Katral za 14 godina mlađeg inženjera
05/12/2025
Saznajte višeBogdan Diklić presekao, rastanak je bio neminovan
Bogdan Diklić napustio KK Partizan
05/12/2025
Saznajte višeKnez na koncertu okupio pola Beograda, u prvom redu supruga Tatjana i ćerke
Nenad Knežević Knez održao solistički koncert u Sava centru
04/12/2025
Saznajte višeOn je najbolji drug Andrije Miloševića: Nije glumac, ali je u vezi sa njegovom koleginicom
Najbolji drug Andrije Miloševića je muzičar
04/12/2025
Saznajte višeSin Marije Šerifović proslavio 2. rođendan, žurka u znaku omiljenog crtaća
Sin Marije Šerifović proslavio 2. rođendan
04/12/2025
Saznajte višeIma 22 godine i neodoljivo podseća na slavnu majku: Sin Kejt Vinslet krenuo stopama roditelja
Sin Kejt Vinslet sa majkom u javnosti
04/12/2025
Saznajte više
Komentari (0)