Preminuo Milovan Tasić Tasa, nekadašnji centar Radničkog sa Crvenog krsta, za koji je igrao deset sezona, od 1968. do 1979, i odigrao 200 utakmica, postigao 601 poen.
Bio je i veliki majstor malih uloga. Proslavio se ulogama u kultnim filmovima „Maratonci trče počasni krug” i „Ko to tamo peva”.
youtube/Centar film
Milovan Tasić rođen je 1947, u Donjem Crnatovu, opština Žitorađa.
Gorostasnog centra, visokog 214 santimetara, u Radnički je 1968. godine doveo trenerski mag Slobodan Piva Ivković. Kažu da pre toga nikada nije bio video koš.
Pročitajte: Dušan Kovačević - Kako je Titova smrt promenila kraj filma "Ko to tamo peva"
Priča kaže i da ga je legendarni stručnjak pronašao dok je orao njivu u rodnom selu. Što je Tasić potvrdio u jednom od intervjua, kada je rekao:
- Kada je Piva došao da me vidi, stvarno sam vozio traktor…
Bio je teški centar, slabih kolena, pa mu skok nije bio jača strana. Košarku je počeo da igra tek u 21. godini, kasnije bio i deo šampionske generacije Krstaša. Celu svoju karijeru bio deo Radničkog.
Pročitajte još
Kome, ako ne njoj? Tamari Grujić dodeljena nagrada, bravo!
Tamara Grujić dobila nagradu za filantropiju
19/12/2025
Saznajte višeIlda Šaulić objavila novi album: Marko Đurovski je kriv za sve! Ovo sam sasvim drugačija ja!
Ilda Šaulić objavila novi album "Novo doba"
19/12/2025
Saznajte višeDragan Džajić o stanju supruge Branke: Onesvestila se sinoć, noć je provela u bolnici
Dragan Džajić o stanju supruge Branke
19/12/2025
Saznajte višeČestitamo! Una i Stevan Piale čekaju treće dete
Una i Stevan Piale čekaju treće dete
19/12/2025
Saznajte više
Komentari (0)