Ponos Srbije: Olimpijsko zlato za Milicu Mandić! Bravo, carice! (foto)

Autor: | 27/07/2021

0

Milica Mandić ‒ „Olimpijada“ je ponovo osvojena!

Reprezentativka Srbije u tekvondu Milica Mandić osvojila je zlatnu medalju na „Olimpijskim igrama“ u Tokiju! Njena protivnica u finalu olimpijskog turnira u kategoriji 65+ kilograma bila je sjajna Dabin Li iz Južne Koreje. Krajnji rezutat je bio 10:6, a Milica je bila sjajna tokom celog meča.

Guliver Getty Images

Fenomenalna Milica Mandić, olimpijska šampionka iz Londona 2012. godine, ponovo je zasijala na tronu i donela Srbiji treću medalju na tekućim „Olimpijskim igrama

Uz ovu medalju Milici sledi i nagrada Vlade Srbije u iznosu od 70.000 evra!

Gettyimages

Milica je briljirala na putu do finala. U prvoj rundi ubedljivo je savladala Faith Ogalo iz Kenije sa 13 : 0, u četvrtfinalu je bila sjajna protiv Poljakinje Aleksandre Kovalčuk, a u borbi za finale savladala je mladu Francuskinju Altu Loran rezultatom 7 : 5.