Beloruska teniserka Viktorija Azarenka prolazi kroz veliku životnu dramu, a sin Leo joj je trenutno važniji od bilo koje titule i pehara koji bi osvojila na teniskom terenu.
Doskorašnja prva igračica sveta morala je da odustane od učešća na US openu zbog borbe za starateljstvo nad detetom koje vodi s bivšim partnerom Bilijem Mekkigijem.
Dvostruka pobednica Australijan opena ne sme da vodi devetomesečnog sina Lea van teritorije Kalifornije sve dok traje sudski proces. Samim tim ne sme da ga vodi u Njujork gde uskoro počinje poslednji Gren slem sezone.
- Dok traje proces, jedino mogu da igram na US Openu ako ostavim Lea, a to ne želim - rekla je Viktorija.
Viktorija i Bili su raskinuli vezu u julu, samo osam meseci posle rođenja sina Lea. Viktorija je pokušala da postigne dogovor s Bilijem, ali nije uspela.
Kad bi sa sobom povela Lea u Njujork, pretila bi joj novčana i zatvorska kazna, ali i gubitak starateljstva jer nije poštovala sudske odredbe.
Azarenka je na sudu u rodnoj Belorusiji već dobila pravo na starateljstvo nad sinom, ali u Kaliforniji bi proces mogao da se oduži do oktobra, što znači da će joj propasti ostatak teniske sezone.
Pročitajte još
U Beogradu živi duže od pola života, ali ovo je rodni grad Nebojše Milovanovića
Rodni grad Nebojše Milovanovića je blizu Beograda
15/12/2025
Saznajte višeMarija Šerifović Mnogo sam postigla za ove 22 godine, ali na ovo sam najponosnija
Osnovana fondacija “Šaban Šaulić”
15/12/2025
Saznajte višeMaja Ognjenović prima čestitke, najlepša vest stigla na kraju godine
Maja Ognjenović godinu završila trijumfom
15/12/2025
Saznajte višeMajka Dženifer Lopez proslavila 80. rođendan gala žurkom, pevačica nikad srećnija
15/12/2025
Saznajte više
