Večeras je u Dvorani kulturnog centra u Beogradu upriličen svečani koktel povodom pedeset druge godišnjice od francusko-nemačkog pomirenja. Tom prilikom prikazan je i dokumentarni film Folkera Sletndorfa "Diplomatija", koji je osvojio "Zlatnu palmu" na prošlogodišnjem 64. Berlinskom festivalu. Na svečanosti su govorili nemački ambasador u Srbiji Hajnc Vilhelm, kao i ambasadorka Francuske Kristin Moro. Oboje su izrazili zadovoljstvo zbog dobrih odnosa te dve zemlje koje danas uspešno sarađuju na svim poljima.
Nakon projekcije filma upriličen je koktel kome su prisustvovali hrvatski ambasador Gordan Marmotić, kao i brojne ličnosti iz javnog i kulturnog života Srbije.
Piše: Zvezdana Milovanović, Life Content
Foto: Mirko Tabašević, Life Content
Pročitajte još
Srebrna krila obojila Beograd nostalgijom: Vlado Kalember oduševio, publika dva sata na nogama
Sinoć je u MTS dvorani Vlado Kalember sa Srebrnim krilima i specijalnim gostima održao koncert koji nikoga nije ostavio ravnodušnim
05/12/2025
Saznajte višeVesna Zmijanac primljena u Urgentni centar
Vesna Zmijanac primljena u Urgentni centar, nakon što su primećene promene na EKG-u
05/12/2025
Saznajte višeSestre Gobović objavile singl „Olivera“, uvod u album „Trag večnosti“
Sestre Gobović predstavile su numeru „Olivera“, objavljenu pod okriljem PGP RTS, kroz koju ispisuju poetsku i muzičku posvetu istorijskoj junakinji, najavljujući album „Trag večnosti“
05/12/2025
Saznajte višeUdala se Kim Katral (69), mladoženja mlađi 14 godina
Udala se Kim Katral za 14 godina mlađeg inženjera
05/12/2025
Saznajte višeBogdan Diklić presekao, rastanak je bio neminovan
Bogdan Diklić napustio KK Partizan
05/12/2025
Saznajte više
Komentari (0)