Režiser Emir Kusturica tužio je glavnog i odgovornog urednika portala e-novine.com Petra Lukovića zbog “povrede ugleda i časti” i zbog “nanete duševne patnje” traži odštetu od dva miliona dinara, saopštile su e-novine.
- Pravi razlog za tužbu treba tražiti u kritičkim tekstovima koje e-novine objavljuju o Srđanu Šaperu, Nebojši Krstiću, Draganu Đilasu, Vuku Jeremiću, Borisu Tadiću i ostalim članovima političkog, finansijskog i marketinškog establišmenta - navela je redakcija portala e-novine u saopštenju.

- Očigledno je da je država u Emiru Kusturici našla “hitmena” koji će pokušati da ubije e-novine i tako zaplaši sve koji žele da se bave slobodnim novinarstvom i kritički misle o proizvođačima tužne srpske političke realnosti - piše u saopštenju. Kusturica je tužbu predao 1. februara Višem sudu u Beogradu zbog teksta “Novogodišnja bajka za ubice” autora Zorana Janića i Miroslava Bojčića, objavljenog 15. januara, a kao razlog tužbe navedena je “povreda časti i ugleda” zbog dovođenja u vezu Kusturice sa ubicom Državne bezbednosti Veselinom Vukotićem, navodi se u saopštenju.
- Kuriozitet u ovoj tužbi je činjenica da je sporni tekst preuzet sa Peščanikovog sajta, gde je izvorno objavljen 14. januara 2011. godine. Činjenica da državni službenik Kusturica ne tuži ni autore teksta, ni Peščanik, već samo e-novine koje su tekst prenele, jasno govori da ovde nije reč ni o kakvoj ‘povredi ugleda i časti’, već o političkom pritisku koji država sprovodi sa namerom da uništi e-novine kao jedno od retkih slobodnih glasila - piše u saopštenju portala.
Izvor: Beta
Pročitajte još
Srebrna krila obojila Beograd nostalgijom: Vlado Kalember oduševio, publika dva sata na nogama
Sinoć je u MTS dvorani Vlado Kalember sa Srebrnim krilima i specijalnim gostima održao koncert koji nikoga nije ostavio ravnodušnim
05/12/2025
Saznajte višeVesna Zmijanac primljena u Urgentni centar
Vesna Zmijanac primljena u Urgentni centar, nakon što su primećene promene na EKG-u
05/12/2025
Saznajte višeSestre Gobović objavile singl „Olivera“, uvod u album „Trag večnosti“
Sestre Gobović predstavile su numeru „Olivera“, objavljenu pod okriljem PGP RTS, kroz koju ispisuju poetsku i muzičku posvetu istorijskoj junakinji, najavljujući album „Trag večnosti“
05/12/2025
Saznajte višeUdala se Kim Katral (69), mladoženja mlađi 14 godina
Udala se Kim Katral za 14 godina mlađeg inženjera
05/12/2025
Saznajte višeBogdan Diklić presekao, rastanak je bio neminovan
Bogdan Diklić napustio KK Partizan
05/12/2025
Saznajte više

Komentari (0)