Gorica Popović tužna zbog gubitka prijatelja
Nakon duge i teške bolesti Branislav Branko Kičić, naš čuveni reditelj i otac glumca Gordana Kičića, preminuo je 24. avgusta u 78. godini u Beogradu. Rođen je 6. septembra 1947. i ostavio je neizbrisiv trag u istoriji naše televizije i pozorišta.
Njegova predstava "Ljubavno pismo" igra se već više od tri decenije na sceni Ateljea 212. Predstava je premijerno izvedena 25. marta 1994. godine, a u njoj igra i njegov sin Gordan. Izvedena je 366 puta.
Instagram
Komedija o mentalitetu, porodici, komšijama i svim onim običnim stvarima koje čine naš život, uvek pred prepunom salom, dosad je imala više od 200.000 gledalaca.
- Otišao je dugogodišnji Ateljeov prijatelj, kolega i umetnički saradnik, reditelj trenutno najdugovečnije predstave na beogradskim scenama, kultnog "Ljubavnog pisma".
Kao reditelj RTS, ostavio je trajno snimljene brojne značajne pozorišne predstave u okviru TV teatra, kao i "Pozorišni praktikum", važan zapis istorije našeg modernog teatra kroz razgovore sa Ljubomirom Mucijem Draškićem. Branko je zauvek deo Ateljea, kome je ostavio najradosnije poruke ljubavi u svom i našem "Ljubavnom pismu" - kaže za Kurir upravnica Ateljea 212 Gordana Goncić.
Pročitajte Duša kaže jedno, telo drugo - Gorica Popović progovorila o zdravstvenim problemima
"Ljubavno pismo" je predstava koja je i po svom trajanju i uvek dobroj poseti zauzela nezamenljivo mesto u pozorišnom životu srpske prestonice. Godinama je već igra i Gorica Popović, o kojoj je Branko snimio i dokumentarni film.
Antonio Ahel/ATA Images
- Veoma mi je teško pala ova vest. Znam Branka od 1994. godine, kad smo radili "Ljubavno pismo", bili smo i kućni prijatelji. On je dugo bolovao. Bio je deo Ateljea 212 bez obzira na to što je tu uradio samo jednu predstavu.
Dolazio je često da gleda predstave iz publike. Išla sam da ga vidim ovog leta. Bio je sjajan čovek. Ostavio je puno lepih stvari na televiziji. Branko je značio i puno dao ovoj našoj kulturi - rekla je Popovićeva za Kurir.
Pročitajte još
Vesna Zmijanac primljena u Urgentni centar
Vesna Zmijanac primljena u Urgentni centar, nakon što su primećene promene na EKG-u
05/12/2025
Saznajte višeSestre Gobović objavile singl „Olivera“, uvod u album „Trag večnosti“
Sestre Gobović predstavile su numeru „Olivera“, objavljenu pod okriljem PGP RTS, kroz koju ispisuju poetsku i muzičku posvetu istorijskoj junakinji, najavljujući album „Trag večnosti“
05/12/2025
Saznajte višeUdala se Kim Katral (69), mladoženja mlađi 14 godina
Udala se Kim Katral za 14 godina mlađeg inženjera
05/12/2025
Saznajte višeBogdan Diklić presekao, rastanak je bio neminovan
Bogdan Diklić napustio KK Partizan
05/12/2025
Saznajte višeKnez na koncertu okupio pola Beograda, u prvom redu supruga Tatjana i ćerke
Nenad Knežević Knez održao solistički koncert u Sava centru
04/12/2025
Saznajte više
Komentari (0)