Posmrtni ostaci Siniše Mihajlovića su ekshumirani i preneseni sa mesta gde je prvobitno bio sahranjen.
Po želji Sinišine porodice, a po odobrenju rimskog gradonačelnika, on sada večno počiva u Aleji velikana na rimskom monumentalnom groblju Verano, koje je smešteno oko Bazilike San Lorenco, i ono se smatra istinskim muzejom pod otvorenim nebom, sa umetničkim delima, a tu su sahranjeni velikani različitih veroispovesti.
Alessandro Sabattini/Getty Images
Kako prenosi "Kurir" boraveći u Večnom gradu, posetio je pomenuto groblje, gde smo se i sami uverili koliko je poštovanje Italijana prema našem fudbalskom asu, koji je preminuo 2022. godine posle teške bolesti.
Njegov grob se nalazi na sunčanom mestu, okružen zelenilom i ružama, tačno ispod jedne palme. Iznad nadgrobne ploče je krstača sa sahrane sa fudbalerovim imenom i prezimenom na ćirilici, a na nju je stavljen navijački šal. Na grobu su jedan suncokret, sveće i uskršnja jaja.
Ipak, pored Siniše u porodičnoj grobnici porodice Mihajlović sada počiva i Domeniko, otac njegove supruge Arijane, koji je preminuo u aprilu prošle godine.
U blizini su novinari zatekli i upravnika groblja Verano, koji je u razgovoru ispričao da li njegova udovica Arijana i porodica dolaze na njegov grob.
Pročitajte Siniša bi danas proslavio 56. rođendan - Znate li da mu je ON donirao koštanu srž
- Redovno dolaze Sinišina supruga i deca. Uvek je sve čisto i sređeno. Porodica tu provede neko vreme, donesu cveće i upale sveće za pokoj njegove duše. Vidi se da Arijana i dalje jako pati za njim, stalno je uplakana kad je na groblju.
Teško je podnela i kad joj je otac preminuo pre godinu dana. I on je sahranjen pored njega, po njenoj želji. Poslednji put su žena i porodica bili za Uskrs da posete grob. Ona je tad donela cvet suncokreta i ova uskršnja jaja - rekao je on, pa nastavio:
Profimedia
- Nema dana da ovde ne dođe neko od njegovih fanova i poštovalaca fudbala da mu oda počast. Takav as se rađa jednom u životu. Dolaze ne samo Italijani i Srbi već i ljudi iz celog sveta. Ostave cvet, neki suvenir, upale sveću. Nije zaboravljen. Ovo mesto je postalo prava turistička atrakcija.
Kada je na zahtev porodice podnet zahtev za premeštaj posmrtnih ostataka i sahranu na adekvatnom mestu na Veranu, komisija je to odmah dozvolila jer je Siniša mnogo učinio za Rim, kao zaslužni građanin ovog grada - zaključio je sagovornik za pomenuti medij.
Pročitajte još
Željko Samardžić ne krije ponos: Velika je stvar da čovek od 70 godina doživi ovo
Željko Samardžić održao prvi od tri zakazana koncerta u Sava centru
15/12/2025
Saznajte višeDom Ljiljane Blagojević sada je u Surduku, napustila je Beograd i mir pronašla u ovoj skromnoj kući
Dom Ljiljane Blagojević daleko je od gradske gužve i buke
14/12/2025
Saznajte višeVanbračni sin Marinka Rokvića priznao: Sve bi bilo drugačije da Slavica nije umešala prste
Vanbračni sin Marinka Rokvića otvorio dušu, ovo je istina o odnosu sa Slavicom
14/12/2025
Saznajte višeSamo dve nedelje pred Novu godinu Aleksandra Prijović oduševila vestima, prelepo!
Aleksandra Prijović sve je potvrdila na svom profilu na Instagramu
14/12/2025
Saznajte višeDžordž Kluni dao obećanje Amal! U Holivudu više ništa neće biti isto
Džordž Kluni ponovo je privukao veliku pažnju javnosti nakon što je otvoreno govorio o pravilu koje ima u braku sa suprugom Amal
14/12/2025
Saznajte više
Komentari (0)