Radmila Živković, proslavljena dramska umetnica, koja je preminula u 72. godini, sahranjena je danas u Aleji zaslužnih građana na Novom groblju u Beogradu.
M.P. ATA images
Na poslednji put ispratila ju je porodica, kao i veliki broj kolega i prijatelja.
Pročitajte: Radmila Živković sahranjena u Aleji velikana, ćerka za majčinim kovčegom bacila belu ružu
Svi oni došli su da odaju počast velikoj glumici, koja je iza sebe ostavila neizbirisiv trag.
Radmila Živković sahranjena je kraj svog velikog prijatelja Jagoša Markovića, koji je preminuo pre godinu dana.
ATA Images
Na komemoraciji, koja je priznatom reditelju održana u Narodnom pozorištu prošlog septembra, Radmila je rekla:
- Rano je, mnogo je rano. Ima jedna njegova fotografija u radnoj sobi, kao dečaka. Sedi za radnim stolom svog oca, drži olovku u ruci i gleda pravo u kameru. Ima šest ili sedam godina. Iz te fotografije vas gleda jedan čovek, a ne dete. Sa 6-7 godina je bio čovek, a kao čovek je bio jedno veliko dete. Mnogo je rano, nezamislivo. Užasno je. Znam kako je vama tu koji sedite i slušate nas šta ćemo da kažemo. Znam da svako od vas ima jednu fenomenalnu priču o našem Jagošu.
Pročitajte: Poznata i neutešna lica - Jagoš Marković sahranjen uz zvuke pesme, jecaje porodice i najveća imena domaćeg glumišta
Sudbina je tako htela da dvoje velikih umetnika koje je vezivalo iskreno prijateljstvo, ovaj svet napuste u roku od godinu dana, ali i da u večnosti počivaju jedno kraj drugog.
Pročitajte još
Dom Ljiljane Blagojević sada je u Surduku, napustila je Beograd i mir pronašla u ovoj skromnoj kući
Dom Ljiljane Blagojević daleko je od gradske gužve i buke
14/12/2025
Saznajte višeVanbračni sin Marinka Rokvića priznao: Sve bi bilo drugačije da Slavica nije umešala prste
Vanbračni sin Marinka Rokvića otvorio dušu, ovo je istina o odnosu sa Slavicom
14/12/2025
Saznajte višeSamo dve nedelje pred Novu godinu Aleksandra Prijović oduševila vestima, prelepo!
Aleksandra Prijović sve je potvrdila na svom profilu na Instagramu
14/12/2025
Saznajte višeDžordž Kluni dao obećanje Amal! U Holivudu više ništa neće biti isto
Džordž Kluni ponovo je privukao veliku pažnju javnosti nakon što je otvoreno govorio o pravilu koje ima u braku sa suprugom Amal
14/12/2025
Saznajte višeNekada železnička stanica, danas hotel i restorani: Ovo je kuća Emira Kusturice u Crnoj Gori
Kuća Emira Kusturice pretvorena je u hotel i restorane, pogled na more osvaja odmah
14/12/2025
Saznajte višeRekao mi je da voli moj prvi album: Naš pevač otkrio šta Novak Đoković sluša pred meč
Novak Đoković pred mečeve sluša pesme naše pop zvezde
13/12/2025
Saznajte više
Komentari (0)