Goran Vasović jedan je od osnivača i frontmen legendarne grupe "Eva Braun". Bend se na muzičkoj sceni pojavio 1992. godine, donoseći veliko osveženje, a pesme koje su snimili tokom aktivnog rada i danas se rado slušaju.
Instagram
Sticajem nesrećnih okolnosti, Goran Vasković se angažovao u još jednom, daleko važnijem projektu. Naime, 2016. saznao je da je njegov sin, koji je tada imao četiri i po godine, oboleo od retke bolesti koja se zove Dišenova mišićna distrofija (DMD), koja pogađa jedno od 5.000 dece, tačnije dečaka. To je, umnogome, promenilo cele porodice.
Pročitajte: Predrag Mijatović - Sve što sam u životu stekao menjao bih za samo jedno Andrejovo "Zdravo, kako si"
Osnovao je Udruženje DMD Srbije, a zatim i Fondaciju “Jedro”, s ciljem da se pomogne deci koja boluju od ove teške bolesti. Trenutno se bore za život preko sto mališana, među kojima je i Goranov sin Vanja.
Ohrabrujuće je da postoji mogućnost eksperimentalne terapije sa obećavajućim rezultatima. Međutim, postoje određeni uslovi da bi se ona sprovela.
O svemu tome Goran Vasović je govorio u podkastu Galeba Nikačevića agelast.
- Godina 2016. bila je životna raskrsnica za moju porodicu. Tada saznajemo za dijagnozu sina, koji u tom momentu ima četiri i po godine, a to je da boluje od Dišenove mišićne distrofije.
- U pitanju je bolest koju karakteriše propadanje mišića. Završava se prvo gubitkom hoda, onda nemogućnošću pokreta ruku i vrata. Na kraju, s obzirom na to da su srce i dijafragma mišići, dovodi do rane smrti, negde već u dvadesetim godinama - izneo je Vaske poražavajuće podatke.
Instagram
Kako je istakao, govoreći o teškoj situaciji u kojoj se našlo njegovo dete, u pitanju je jeziva bolest koja napada samo dečake, a javlja se jednom u 5.000 slučajeva.
- Ovo zvuči kao floskula, ali je u stvari velika životna istina. Ljudi nemaju problem do onog momenta kada saznaju da im je dete bolesno - poručio je Goran Vasović, koji sa Fondacijom “Jedro” pokušava da dođe do eksperimentalnog leka za petoro ugrožene dece.
Do kraja septembra potrebno je prikupiti 1.500.000 evra, a pomoć se može pružiti i slanjem SMS poruke sa brojem 5 na 3091.
Pročitajte još
Vesna Zmijanac primljena u Urgentni centar
Vesna Zmijanac primljena u Urgentni centar, nakon što su primećene promene na EKG-u
05/12/2025
Saznajte višeSestre Gobović objavile singl „Olivera“, uvod u album „Trag večnosti“
Sestre Gobović predstavile su numeru „Olivera“, objavljenu pod okriljem PGP RTS, kroz koju ispisuju poetsku i muzičku posvetu istorijskoj junakinji, najavljujući album „Trag večnosti“
05/12/2025
Saznajte višeUdala se Kim Katral (69), mladoženja mlađi 14 godina
Udala se Kim Katral za 14 godina mlađeg inženjera
05/12/2025
Saznajte višeBogdan Diklić presekao, rastanak je bio neminovan
Bogdan Diklić napustio KK Partizan
05/12/2025
Saznajte višeKnez na koncertu okupio pola Beograda, u prvom redu supruga Tatjana i ćerke
Nenad Knežević Knez održao solistički koncert u Sava centru
04/12/2025
Saznajte više
Komentari (0)