Otac Lee Kiš (52) iako je bio velika zvezda nekadašnje Jugoslavije, danas mnogi ljudi skoro i ne povezuje da je baš on otac popularne voditeljke. Naime, malo kome je poznato da je otac voditeljke Lee Kiš bio fudbalska zvezda bivše Jugoslavije.
Pročitajte: Lea Kiš za "Hello!" - Nisam prežalila gubitak deteta
ATA Images
Otac Lee KIš, Pavle još kao mlad nastupao je za FK Partizan, Bio je deo "Partizanovih beba" i odigrao je više od 50 mečeva za crno-bele. Kako navodi "Mondo", kasnije se otisnuo u svet i igrao još za nekoliko evropskih klubova, od kojih su najpoznatiji PSV Ajndhoven i Bajer Leverkuzen.
Posle završetka karijere bavio se advokaturom. Otac Lee Kiš preminuo je 2018, u 79. godini.
Pročitajte: Lea Kiš Jokić - Dva puta su me gubili i reanimirali, čudo je što sam živa
Hellomagazin
- Šezdeset godina od kako su 'Partizanove bebe' osvojile prvenstvo! Ponosna na mog tatu... Pavle Kiš - navela je Lea pre nekoliko godina na društvenim mrežama, što je jedini put da ga je javno spominjala.
Slične Vesti
Jugoslavija ga je obožavala: Ovaj poznati sportista bio je otac Lee Kiš (foto)
Otac Lee Kiš bio je miljenik čitave Jugoslavije
17/03/2022
Saznajte višePročitajte još
Znate li koliko godina ima Viki Miljković? Danas joj je rođendan, a slavlje je duplo
Rođendan Viki Miljković je danas
18/12/2025
Saznajte višeKo želi može da čestita: Bivša supruga Dženana Lončarevića ne krije ponos, dugo je čekala ovaj dan
Sin Dženana Lončarevića završio fakultet
18/12/2025
Saznajte višeBiljana Ristić se vratila u Beograd, u osmoj decenije lepša je nego što je pamtimo
Biljana Ristić ponovo u Beogradu
18/12/2025
Saznajte višePraznični dom Lene Kovačević kao iz bajke: Spoj luksuza i novogodišnjeg duha
Dom Lene Kovačević oduševio
18/12/2025
Saznajte višeZdravko Čolić kakvog ne poznajemo, opušten i nasmejan u društvu prijatelja
Zdravko Čolić u društvu prijatelja
17/12/2025
Saznajte više
Komentari (1)
Bila je to zlatna generacija "Partizanovih" beba,koja je izrasla do 1966.god. u finalistu kupa šampiona sa FK Real.Kiš je bio izuzetan talenat.Laka mu zemlja i večna mu slava!