
Transrodna glumica Holi Vudloun (Holly Woodlawn), koja je inspirisala Lu Rida za pesmu "Walk on the wild side" i glumila u filmovima Endija Vorhola, preminula je od raka u 70. godini, preneo je Bi-Bi-Si (BBC).
Rođena u Portoriku kao Aroldo Santjago Franseski Rodriges Danakl, uzela je novo ime pošto je napustila kuću u 15. godini i auto-stopom došla u Njujork.
U intervjuu za Gardijan 2007. je rekla da je bila veoma srećna kada je postala "Vorholova superzvezda" i da se osećala kao Elizabet Tejlor.
- Nisam znala da ne samo da neće biti novca, već da će zvezda sijati dve sekunde i da je to to. Ali vredelo je, droge, žurke, bilo je čudesno - rekla je Vudloun.
Ona jer rekla da Rida nije upoznala sve do objavljivanje pesme 1972. godine.
Uprkos povoljnim kritikama za pojavljivanje u Vorholovim filmovima "Treš" (Trash) i "Vomen in revolt" (Women in Revolt), nije imala uspeh u mejnstrim filmovima.
Ipak, u devedesetim se pojavila u dva nezavisna filma "Twin Falls Idaho" i "Billy's Hollywood Screen Kiss", kao i u seriji "Transparent", koja je dobila nagradu Zlatni globus, o ocu koji je postao transrodna osoba.
Džo Dalesandro, takođe Vorholova zvezda, rekao je da ju je posetio u bolnici. Njih dvoje u filmu "Treš", u Vorholovoj produkciji i režiji Pola Morisija, glume par koji živi u njujorškom Ist Villiždu u potrazi za hranom i drogom.
Vudloun je preminula juče u Los Anđelesu pošto se borila s rakom mozga i jetre, rekla je njena prijateljica Marijela Huerta.
Priča o njenom dolasku u Njujork je ovekovečena u početnim rečima Lu Ridove pesme: "Holi je došao iz Majamija, Floride. Stopirala je širom SAD. Iščupala obrve uz put. Obrijala noge i tako je on postao ona".
Pročitajte još
Knez na koncertu okupio pola Beograda, u prvom redu supruga Tatjana i ćerke
Nenad Knežević Knez održao solistički koncert u Sava centru
04/12/2025
Saznajte višeOn je najbolji drug Andrije Miloševića: Nije glumac, ali je u vezi sa njegovom koleginicom
Najbolji drug Andrije Miloševića je muzičar
04/12/2025
Saznajte višeSin Marije Šerifović proslavio 2. rođendan, žurka u znaku omiljenog crtaća
Sin Marije Šerifović proslavio 2. rođendan
04/12/2025
Saznajte višeIma 22 godine i neodoljivo podseća na slavnu majku: Sin Kejt Vinslet krenuo stopama roditelja
Sin Kejt Vinslet sa majkom u javnosti
04/12/2025
Saznajte višeĆerka Tamare Dragičević i Petra Benčine danas slavi 9. rođendan
Ćerka Tamare Dragičević i Petra Benčine slavi 9. rođendan
04/12/2025
Saznajte višeBila sam depresivna, verovala da je on pravi, Suzana Mančić: Omalovažavao me je, obolela sam...
Suzana Mančić u braku proživela je pravi pakao
04/12/2025
Saznajte više
Komentari (0)