Džez i pop pevačica Lena Kovačević baš kao i pre tri godine, kada je tokom prve trudnoće vreme provodila u muzičkom studiju, i u drugoj trudnoći sa mnogo nadahnuća radi na novim pesmama. Dok blista na pragu osmog meseca trudnoće, Lena za "Hello!" govori o pažnji koju joj pružaju njena dva muškarca, suprug Veljko Brčin i dvoipogodišnji sin Vuk, koga polako priprema za dolazak novog člana porodice. Tridesettrogodišnja umetnica spremna je da se ponovo ostvari u ulozi majke, presrećna što ispunjava svoj san o velikoj porodici. Da snovi zaista mogu da postanu stvarnost, govori i to što je uskoro očekuje veliki profesionalni iskorak. Jedna od najlepših žena na domaćoj javnoj sceni u potpunosti je posvećena radu na albumu za inostrano tržište, a paralelno sa tim završava rad na albumu, koji će predstaviti u Srbiji i regionu. Dok nestrpljivo odbrojava dane do važnih datuma u svom kalendaru, na početku razgovora govori o radu na novim kompozicijama.
Vredno radite na pripremi novog albuma. Dokle ste stigli u radu u studiju?
Kada publika može da očekuje premijeru?
- Album bi trebalo da izađe na jesen ili krajem ove godine, ako Bog da. Sve zavisi kada ću se vratiti u punu aktivnost.
Paralelno sa albumom za domaće, radite i na albumu za svetsko tržište. Kako je do toga došlo?
Da li ste ostali verni džez zvuku?
- Muzika koju pišem bliža je popu i možda komercijalnija, u najboljem smislu te reči, nego što bi se to od mene očekivalo, s obzirom na to da me u Srbiji stalno povezuju sa tradicionalnom džez muzikom. Ja zaista nisam ta vrsta džez pevača. Zbog toga se radujem danu kada će sve biti spremno da publika čuje ono što smo uradili.
Šta vam je inspiracija u stvaranju pesama?
- Imam čast da se bavim muzikom koju volim, ali da je izvodim na neki novi način. Tada muzika dobija potpuno novu dimenziju. Sada, dok pišem muziku za inostrano tržište, oslanjam se na intuiciju i maštu i na neki način se igram, dok zaista ne uradim nešto što mi se dopada.
Čije mišljenje vam je presudno?
I tokom prve trudnoće bili ste angažovani na pravljenju novih pesama. Je l' vas to podstaklo da i ovoga puta primenite isti metod ili su se stvari spontano poklopile?
- Stvari su se spontano poklopile, naravno ukoliko verujemo u tu vrstu spontanosti. Nadala sam se da će se ovako sve odvijati, jer mi sama trudnoća brani preveliko kretanje i naporna putovanja. Tada konačno dolazi faza kada imam pravo vreme da se bavim ovim drugim delom posla, pisanjem, aranžiranjem, osmišljavanjem i snimanjem.
Da li je vaš sin Vuk čuo neku od novih numera i kako mu se dopadaju?
Na koji način ga pripremate za dolazak bebe, plašite li se da će pokazati znake ljubomore?
- Ne plašim se njegovih reakcija, sve su to prirodne i normalne stvari i beskrajno zabavne. Pričljivost mi nije strana, tako da mu unapred sve objašnjavam.
Kako izgleda život majke i supruge u drugom stanju uz dva muškarca u kući?
- Brinemo jedni o drugima i vreme nekako posebno brzo ide u ovoj životnoj fazi.
Vodite li računa o ishrani i primenjujete li neki poseban režim u trudnoći?
Koju pesmu pevušite za svoju dušu?
- "Ona to zna" Vlade Divljana, koja je obeležila neke od najlepših trenutaka u mom životu. Vladu sam samo površno poznavala, ali kroz njegovu muziku i tekstove kao da sam ga upoznala. Zavolela sam ga kao muzičara i nekog posebno dragog čoveka, kakav je i bio.
Intervju: Deana Đukić; Life Content
Foto: Nikola Radulović; Life Content
Pročitajte još
Knez na koncertu okupio pola Beograda, u prvom redu supruga Tatjana i ćerke
Nenad Knežević Knez održao solistički koncert u Sava centru
04/12/2025
Saznajte višeOn je najbolji drug Andrije Miloševića: Nije glumac, ali je u vezi sa njegovom koleginicom
Najbolji drug Andrije Miloševića je muzičar
04/12/2025
Saznajte višeSin Marije Šerifović proslavio 2. rođendan, žurka u znaku omiljenog crtaća
Sin Marije Šerifović proslavio 2. rođendan
04/12/2025
Saznajte višeIma 22 godine i neodoljivo podseća na slavnu majku: Sin Kejt Vinslet krenuo stopama roditelja
Sin Kejt Vinslet sa majkom u javnosti
04/12/2025
Saznajte višeĆerka Tamare Dragičević i Petra Benčine danas slavi 9. rođendan
Ćerka Tamare Dragičević i Petra Benčine slavi 9. rođendan
04/12/2025
Saznajte višeBila sam depresivna, verovala da je on pravi, Suzana Mančić: Omalovažavao me je, obolela sam...
Suzana Mančić u braku proživela je pravi pakao
04/12/2025
Saznajte više
Komentari (0)