Film "Kad svane dan” reditelja Gorana Paskaljevića, koji će večeras biti premijerno prikazan beogradskoj publici, osvojio je nagradu publike za najbolji film na Filmskom festivalu evropskog filma u Francuskoj, saopštio je u nedelju distributer Intermedia Network.
Paskaljevićev film je prikazan u zvaničnom programu među 12 filmova, od kojih je bilo čak tri filma koji su ove godine konkurisali za Oskara.
Pored publike, prve kritike u francuskim medijima su izuzetno pohvalne, filmski kritičari smatraju da Paskaljevićevim rediteljskim postupkom dominira suptilnost, da je film mekano i elegantno ostvarenje koje pogađa pravo u srce.
Kritičari film ocenjuju kao nostalgičnu, intimističku odiseju sa muzikom Vlatka Stefanovskog koja opčinjava, da u svim scenama Mustafa Nadarević, koji igra dirljivog profesora, nosi film uzdržanom glumom, bez ijednog suvišnog detalja.
Paskaljevićev film ocenjen je kao prijemčiv i uzbudljiv istovremeno kao i da ova filmska priča snagu crpi iz svoje iskrenosti i potpunog odsustva cinizma, naveo je distributer.
Pročitajte još
Bogdan Diklić presekao, rastanak je bio neminovan
Bogdan Diklić napustio KK Partizan
05/12/2025
Saznajte višeKnez na koncertu okupio pola Beograda, u prvom redu supruga Tatjana i ćerke
Nenad Knežević Knez održao solistički koncert u Sava centru
04/12/2025
Saznajte višeOn je najbolji drug Andrije Miloševića: Nije glumac, ali je u vezi sa njegovom koleginicom
Najbolji drug Andrije Miloševića je muzičar
04/12/2025
Saznajte višeSin Marije Šerifović proslavio 2. rođendan, žurka u znaku omiljenog crtaća
Sin Marije Šerifović proslavio 2. rođendan
04/12/2025
Saznajte višeIma 22 godine i neodoljivo podseća na slavnu majku: Sin Kejt Vinslet krenuo stopama roditelja
Sin Kejt Vinslet sa majkom u javnosti
04/12/2025
Saznajte višeĆerka Tamare Dragičević i Petra Benčine danas slavi 9. rođendan
Ćerka Tamare Dragičević i Petra Benčine slavi 9. rođendan
04/12/2025
Saznajte više
Komentari (0)