Trijumf nad Ćorićem nakon velike borbe: Đoković u 3. kolu Monte Karla

Autor: | 18/04/2018

0

Najbolji srpski teniser Novak Đoković plasirao se u treće kolo turnira masters serije u Monte Karlu, pošto je sa 2:0 (7:6, 7:5) u setovima savladao hrvatskog igrača Bornu Ćorića, u meču koji je trajao više od dva sata.

Velika borba dva tenisera viđena je u prvom setu (razmenjen je po jedan brejk), koji je posle 66 minuta igre rešen u taj-brejku 7:6 (7:2) za Novakovo vođstvo.

Taj finiš, u kojem je Ćorić propustio nekoliko dobrih šansi da povede, odrazio se na igru Hrvata, pa je usledio pad u igri i koncentraciji, koji se manifestovao sa dva izgubljena servisa na stratu drugog seta.

A post shared by NovaKing (@forevernovak) on Apr 17, 2018 at 12:53pm PDT

Tu ukazanu šansu Novak, koji ponovo nije blistao, ipak nije uspeo da iskoristi, propustio je čak devet meč lopti na svoj servis i dozvolio Ćoriću da se potpuno vrati u set na 5:5. Međutim, tada kao da je proradio inat, sledi brejk pa siguran servis gem za 7:5 u drugom setu i ukupnu pobedu u meču od 2:0.

Naredni protivnik najboljem srpskom igraču biće Austrijanac Dominik Tim.