Regionalna dečja filharmonija održaće koncert 26. avgusta na stadionu "Tašmajdan", a taj događaj nazvan je "Noć muzike", najavili su danas organizatori.
Osamdeset mladih, talentovanih muzičara izvešće kompozicije iz poznatih filmskih ostvarenja poput "Lovca na jelene", "Ratova zvezda", "Rokija", "Pirata sa Kariba" i drugih, a ulaz je besplatan.
To će ujedno biti završetak njihove letnje turneje po regionu, koja je počela boravkom orkestra u Ljubljani, na letnjoj akademiji "Branimir Slokar", a obuhvata koncerte u Ljubljani, Zagrebu i Beogradu.
Regionalna dečja filharmonija je projekat u organizaciji fondacije "Deca deci" započet 2015. godine u Beogradu, kada je orkestar prvi put nastupao u Kolarčevoj zadužbini na tradicionalnom Novogodišnjem gala koncertu, pod dirigentskom palicom Žive Ploj Peršuh.
Cilj projekta jeste da mladi muzičari usavrše postojeće i steknu novo znanje iz oblasti muzike i doprinese kulturnoj razmeni među najmlađima u regionu, kroz kreiranje inovativnih muzičkih sadržaja.
Članovi Dečje filharmonije su talentovani đaci nižih i srednjih muzičkih škola, dobitnici nagrada na prestižnim domaćim i međunarodnim takmičenjima.
Neki od njih su dugogodišnji korisnici instrumenata fondacije "Deca deci", koja na taj način pomaže njihovo školovanje i profesionalno napredovanje.
Dečja filharmonija je osnovana 2007. godine, a svojim aktivnostima fond podržava razvoj i školovanje mladih muzičkih talenata Srbije i popularizuje muzičko obrazovanje i klasičnu muziku.
Fondacija "Deca deci", u saradnji sa fondacijom "Novak Đoković", organizuje i javne časove muzike u cilju edukacije i razvoja dece predškolskog uzrasta.
Pročitajte još
Knez na koncertu okupio pola Beograda, u prvom redu supruga Tatjana i ćerke
Nenad Knežević Knez održao solistički koncert u Sava centru
04/12/2025
Saznajte višeOn je najbolji drug Andrije Miloševića: Nije glumac, ali je u vezi sa njegovom koleginicom
Najbolji drug Andrije Miloševića je muzičar
04/12/2025
Saznajte višeSin Marije Šerifović proslavio 2. rođendan, žurka u znaku omiljenog crtaća
Sin Marije Šerifović proslavio 2. rođendan
04/12/2025
Saznajte višeIma 22 godine i neodoljivo podseća na slavnu majku: Sin Kejt Vinslet krenuo stopama roditelja
Sin Kejt Vinslet sa majkom u javnosti
04/12/2025
Saznajte višeĆerka Tamare Dragičević i Petra Benčine danas slavi 9. rođendan
Ćerka Tamare Dragičević i Petra Benčine slavi 9. rođendan
04/12/2025
Saznajte višeBila sam depresivna, verovala da je on pravi, Suzana Mančić: Omalovažavao me je, obolela sam...
Suzana Mančić u braku proživela je pravi pakao
04/12/2025
Saznajte više
Komentari (0)