Emir Bekrić: Istorijski uspeh mladog srpskog atletičara

Autor: | 15/08/2013

0

Srpski atletičar Emir Bekrić uspeo je da napravi podvig na Svetskom prvenstvu i da posle Ivane Španović donese još jednu medalju za Srbiju, i to bronzu. Trku 400 m sa preponama istrčao je vremenom 48,05. Postavio je nacionalni rekord i postigao 9. rezultat u Evropi svih vremena. U poslenjih 80 metara sjajno je trčao i sa 6. mesta probio se na treće.
Džehju Gordon sa Trinidada i Tobaga je osvojio titulu šampiona sveta sa 47.69, najboljim rezultatom sezone. Majkl Tinsli izgubio je trku za samo jednu stotinku, iako je i on postigao lični rekord.

8. Keron Klement (SAD) 49.08

Srpski atletičar, Emir Bekrić, trčao je večeras finalnu trku na 400 metara sa preponama na Svetskom prvenstvu u Moskvi, u kojoj je bio jedini Evropljanin. Bekrić je do sada napravio fenomenalan rezultat, jer je ovo prvo finale za Srbiju u trkačkim disciplinama na Svetskim prvenstvima.

Autor: Life Content